Davet

Değerli Meslektaşlarımız,

Geleneksel Karadeniz Buluşmasıyla tekrar karşınızdayız. Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi düzenlenmeye başlandığı 2009 yılından bu yana sizlerin ilgisi ile her geçen gün büyümektedir. 2009 ve 2010 yıllarında düzenlenmiş olan Karadeniz Aile Hekimliği Günleriyle başlayan buluşmamız, 2011 ve 2012 yıllarında Uluslararası Katılımlı Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi olma özelliğini kazanmıştır. Şimdiye kadar yapılan KAHEKON kongrelerine, Avrupa’nın dört bir yanından (İngiltere, Hollanda, Belçika, Almanya, İspanya, Yunanistan, v.b) aile hekimliği yapan, yabancı ve Türk aile hekimleri katılarak, kendi ülkelerinde ki aile hekimliği deneyimlerini bizlere aktarmışlardır. Kongremiz 22-25 Eylül 2016 yılında Gürcistan'ın Batum kentinde "5. Uluslararası Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi" nin düzenlenmesiyle, uluslararası kongre olma özelliği kazanmıştır. 6.Uluslararası Karadeniz Aile Hekimliği Kongremizi de 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Azerbaycan’ ın Bakü kentinde düzenleyerek Azerbaycan’ ın aile hekimliğine geçiş sürecine uluslararası düzeyde katkı sağlamış olduk.

Kongremizi bu sene 11-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Türkiye’ de ve Karadeniz’in en güzel şehri olan Trabzon’ da düzenleyeceğiz. Bu sene düzenleyeceğimiz 7. Uluslararası Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi KAHEKON-2018 ile aile hekimliği tecrübelerimizi Trabzon’ a davet edeceğimiz Azerbaycan, Gürcistan ve Ukrayna’ dan gelecek olan hekim arkadaşlarımızla paylaşacağız.

Kongremizde, aile hekimliğinin temeli olan, koruyucu sağlık hizmetlerini (aşılar, periyodik sağlık muayenesi, akılcı ilaç kullanımı v.b) sık görülen hastalıkları ve Kronik Hastalıklardaki son gelişmeleri (Hipertansiyon, Diyabet, Enfeksiyon Hastalıkları, Ağrı, v.b), acil müdahale durumlarında yapılması gerekenleri, sigara bıraktırma, aile hekimliğinde pratik ekg kullanımı, süt çocuğunda tamamlayıcı beslenme, Aile Hekimliğinde hukuksal sorunları, Dünya’da uygulanan aile hekimliği uygulamasının son durumunu, ortaya çıkan sorunları ve çözüm önerilerini, tartışacağız. Ayrıca Azerbaycan, Gürcistan ve Ukrayna’ dan gelecek hekimlerle bir araya gelerek Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan-Ukrayna Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Çalıştayını yapacağız.

Hepinizi, aile hekimlerinin “Geleneksel Karadeniz Buluşması” olan, 11-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Karadenizin en güzel kenti olan Trabzon’ da düzenlenecek olan, KAHEKON-2018 kongremize davet ediyoruz.

Saygılarımızla
     

  Kongre Başkanları

    Dr. Ketevan JUGHELİ
Kongre Başkanı
        Dr. Hakan UZUN
Kongre Başkanı
        Dr. Turan SET
Kongre Başkanı
       


BİLDİRİ KİTABI
     
   BİLİMSEL PROGRAM
     
   DUYURULAR


DÜZENLEYENLER

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır